Devino parte a grupului ODU!

CONTROLOR CALITATE – RECEPȚIE MARFĂ

ODU România Manufacturing este o importantă firmă cu capital străin, din industria electrică și electrotehnică din România, furnizor de conectică de cea mai înaltă calitate pe piața tehnologiei medicale, a telefoniei mobile și telecomunicațiilor, electronică și automatică industrială, industrie auto, tehnologie de măsurare și testare. În afara centrului principal din Germania, ODU are filiale în întreaga lume (USA, Marea Britanie, Franța, Suedia, China), iar în România a fost înființată în anul 2006.

Suntem în căutarea unui candidat pentru poziția de CONTROLOR CALITATE – RECEPȚIE MARFĂ

Această poziție este disponibilă în SIBIU.

Descrierea postului:

  • Paletizarea materiei prime de la furnizor;
  • Recepționarea materiei prime de la furniorii externi și firmele de curierat;
  • Verificarea cantitativă și calitativă a materiilor prime intrate în companie;
  • Verificarea documentelor însoțitoare ale mărfii;
  • Verificarea și sortarea materiei prime suspecte;
  • Realizarea și urmărirea către furnizori;
  • Respectare 5S și plan curățenie.

Cerinţe:

  • Absolvent de studii medii;
  • Experință în companie de minim 1 an;
  • Cunoștințe de operare pachet Microsoft Office;
  • Cunoștințe de limba engleză nivel mediu;
  • Cunoștințe minime de desen tehnic;
  • Cunoștințe de manevrare a stivuitorului, a transpaletului manual și electric, constituie un avantaj ;
  • Cunoștințe de operare Babtec, constituie un avantaj;
  • Persoană cu spirit de echipă, capacitate de  analiză, capacitate de adaptare la situații noi, abilități de comunicare (extern și intern), orientare spre soluții și îmbunătățire continua.

Beneficii:

  • Acces la programe de dezvoltare profesională;
  • Sistem de compensare a ideilor de îmbunătățire;
  • Oportunitatea de a lucra într-un mediu plăcut, cu un colectiv tânăr şi ambiţios;
  • Pachet de beneficii non-financiare.

Dacă ești interesat și vrei să faci parte din echipa de succes ODU Romania Manufacturing, așteptăm CV–ul şi scrisoarea de intenţie la adresa: recrutare@odu-romania.ro.

Pentru informatii suplimentare: 0751.145.410.

Persoană de contact
Daniela Nica

Team Leader Recruiting & Training

Număr de telefon