Devino parte a grupului ODU!

FUNCȚIONAR ADMINISTRATIV – ACHIZIȚII

ODU România Manufacturing este o importantă firmă cu capital străin, din industria electrică și electrotehnică din România. Furnizor de conectică de cea mai înaltă calitate pe piața tehnologiei medicale, a telefoniei mobile și telecomunicațiilor, electronică și automatică industrială, industrie auto, tehnologie de măsurare și testare. Cu sediul principal în Germania, ODU are filiale în întreaga lume (USA, Marea Britanie, Franța, Suedia, China), iar în România a fost înființată în anul 2006.

Suntem în căutarea unui candidat pentru poziția de FUNCȚIONAR ADMINISTRATIV - ACHIZIȚII.

Această poziție este disponibilă în SIBIU.

Descrierea postului:

  • Gestionarea facturilor în sistemul ERP Verify;
  • Redactarea rapoartelor interne, evaluărilor și statisticilor;
  • Urmărirea conformităților dintre facturi, prețurilor negociate și efectuarea plăților;
  • Adaptarea în sistem ERP a reperelor noi sau a altor informații necesare (adaptare articole noi, furnizori noi, liste prețuri, salvare ofertă);
  • Solicitarea și actualizarea în sistemul ERP a certificatelor ISO de la furnizori și a declarațiilor ROHS/REACH;
  • Solicitarea și actualizarea în sistemul ERP a fișelor de Securitate pentru substanțele achiziționate;
  • Managementului sistemului de colectare a datelor statistice privind comerțul cu bunuri între statele membre ale Uniunii Europene (Intrastat);
  • Gestionarea relației cu Vama, gestionarea documentelor necesare importurilor de marfă.

Cerinţe:

  • Absolvent studii superioare;
  • Experienţa pe un post similar minim un an sau doi ani;
  • Cunoștințe de operare PC, Microsoft Office (Word, Excel avansat), SAP;
  • Cunoștințe de limba Engleză nivel B1/B2 (scris și vorbit);
  • Abilități de comunicare, lucru în echipă, dornic să învețe lucruri noi, flexibilitate, seriozitate, disciplină și organizare, orientat spre atingerea obiectivelor, obișnuit să lucreze cu termene strânse.

Beneficii:

  • Acces la programe de dezvoltare profesională;
  • Sistem de compensare a ideilor de îmbunătățire;
  • Oportunitatea de a lucra într-un mediu plăcut, cu un colectiv tânăr şi ambiţios;
  • Pachet de beneficii non-financiare (reduceri/gratuități la servicii medicale, sală de sport).

Dacă ești interesat și vrei să faci parte din echipa de succes ODU Romania Manufacturing, așteptăm CV–ul la adresa: recrutare@odu-romania.ro.

Pentru informatii suplimentare: 0751.145.410.

Persoană de contact
Maria Albu

Recrutare

Număr de telefon