Devino parte a grupului ODU!

COORDONATOR PROIECTE

ODU România Manufacturing este o importantă firmă cu capital străin, din industria electrică și electrotehnică din România, furnizor de conectică de cea mai înaltă calitate pe piața tehnologiei medicale, a telefoniei mobile și telecomunicațiilor, electronică și automatică industrială, industrie auto, tehnologie de măsurare și testare. În afara centrului principal din Germania, ODU are filiale în întreaga lume (USA, Marea Britanie, Franța, Suedia, China), iar în România a fost înființată în anul 2006.

Suntem în căutarea unui candidat pentru poziția de COORDONATOR PROIECTE.

Această poziție este disponibilă în SIBIU.

Descrierea postului:

  • Defineşte procesul de asamblare şi realizează instrucțiunile de lucru aferente;
  • Modifică și actualizează instrucțiunile de lucru și le aduce la standardele actuale;
  • Coordonează întreaga activitate pentru un proiect/produs nou, până în faza de serie şi oferă suport producţiei;
  • Este responsabil pentru optimizarea continuă pentru proiectele/produsele pe care le coordonează;
  • Întocmeşte toate documentele necesare pe parte tehnică, pentru realizarea unui produs;
  • Realizează calculaţii/oferte de preţ pentru proiectele noi;
  • Comandă echipamente necesare pentru un produs nou, sau pentru îmbunătățirea unui produs existent;
  • Asigură instruirea tehnicilor în cazul introducerii unui echipament nou;
  • Realizează activităţi de analiză a proceselor;
  • Foloseşte tool-uri de analiză a calităţii pentru procesele de care este responsabil;
  • Propune şi implementează proiecte de îmbunătăţire;
  • Redactează şi interpretează documentaţia tehnică de realizare a produselor;

Cerinţe:

  • Absolvent de studii superioare/tehnice;
  • Competenţe de specialitate: mecanică, electronică/electromecanică, desen tehnic;
  • Cunoștințe medii de operare PC, Microsoft Office (Word, Excel), SAP;
  • Cunoştinţe limba engleză nivel mediu, limba germană constituie avantaj;
  • Abilităţi de comunicare şi relaţionare;
  • Abilități de a munci în echipă intrerdepartamentală şi cu alte departamente;
  • Atitudine care promovează discuţiile libere şi constructive;
  • Gândire de ansamblu;
  • Persoană deschisă la dialog, oferă şi primeşte feedback.

Beneficii:

  • Acces la programe de dezvoltare profesională;
  • Sistem de compensare a ideilor de îmbunătățire;
  • Oportunitatea de a lucra într-un mediu plăcut, cu un colectiv tânăr şi ambiţios;
  • Pachet de beneficii financiare și non-financiare.

Dacă ești interesat și vrei să faci parte din echipa de succes ODU Romania Manufacturing, așteptăm CV–ul şi scrisoarea de intenţie la adresa: recrutare@odu-romania.ro.

Pentru informatii suplimentare: 0742.187.173.

Persoană de contact
Daniela Nica

Team Leader Recruiting & Training

Număr de telefon