Devino parte a grupului ODU!

TEAM LEADER PRODUCȚIE

ODU România Manufacturing este o importantă firmă cu capital străin, din industria electrică și electrotehnică din România, furnizor de conectică de cea mai înaltă calitate pe piața tehnologiei medicale, a telefoniei mobile și telecomunicațiilor, electronică și automatică industrială, industrie auto, tehnologie de măsurare și testare. În afara centrului principal din Germania, ODU are filiale în întreaga lume (USA, Marea Britanie, Franța, Suedia, China), iar în România a fost înființată în anul 2006.

Suntem în căutarea unui candidat pentru poziția de TEAM LEADER PRODUCȚIE.

Această poziție este disponibilă în Sibiu.

Descrierea postului:

  • Coordonează activitatea întregii zone şi urmăreşte realizarea obiectivelor ;
  • Suport și supraveghere a transferurilor de produse noi în zonă;
  • Menținere aprobări ISO 9001, IATF 16949, ISO 14001;
  • Respectă și se asigură de respectarea procedurilor SMC;
  • Participă la dezvoltarea și optimizarea proceselor de producție;
  • Definește, implementează și respectă cerințele 5S în zona pe care o coordonează;
  • Colaborează cu departamentele suport pentru realizarea optimă a mentenanței echipamentelor;
  • Realizează planul de instruire și dezvoltare profesională, pentru personalul din subordine,participă la evaluarea acestuia;
  • Auditează de câte ori consideră necesar,procesele din subordine, pentru a asigura o bună functionalitate a acestora și a standardelor existente.

Cerinţe:

  • Nivel studii: studii tehnice sau cunostinte similare datorate experienței;
  • Experiență relevantă pe post: constituie avantaj;
  • Competențe de specialitate: Desen Tehnic; Metode de analiză și îmbunatațire în aria de producție ( 5S, Kaizen, Lean Manufacturing; Metode de analiză și îmbunatațire calitate;
  • Cunoștințe de operare PC, Microsoft Office, Outlook, SAP;
  • Cunostințe de folosire programe de Project management (BCS)
  • Competențe lingvistice: limba engleză;
  • Competenţe/ abilităţi sociale: Abilitați în managementul resurselor: planificare,atribuire sarcini, luarea deciziilor,managementul timpului și respectarea termenelor limita,delegare;
  • Abilitați de leadership:responsabilitate,implicare,flexibilitate,feedback și controlul calității;
  • Abilităti de comunicare:comunicare nonverbală, comunicare verbală,comunicare scrisă,calitatea de a fi un bun ascultator;
  • Inovație și îmbunatățire continua.

Beneficii:

  • Acces la programe de dezvoltare profesională;
  • Sistem de compensare a ideilor de îmbunătățire;
  • Oportunitatea de a lucra într-un mediu plăcut, cu un colectiv tânăr şi ambiţios;
  • Pachet de beneficii financiare si non-financiare.

Dacă ești interesat și vrei să faci parte din echipa de succes ODU Romania Manufacturing, așteptăm CV–ul la adresa: recrutare@odu-romania.ro.

Pentru informatii suplimentare: 0742.187.173

Persoană de contact
Daniela Nica

Team Leader Recruiting & Training

Număr de telefon