Devino parte a grupului ODU!

GALVANIZATOR

ODU România Manufacturing este o importantă firmă cu capital străin, din industria electrică și electrotehnică din România, furnizor de conectică de cea mai înaltă calitate pe piața tehnologiei medicale, a telefoniei mobile și telecomunicațiilor, electronică și automatică industrială, industrie auto, tehnologie de măsurare și testare. În afara centrului principal din Germania, ODU are filiale în întreaga lume (USA, Marea Britanie, Franța, Suedia, China), iar în România a fost înființată în anul 2006.

Suntem în căutarea unui candidat pentru poziția de GALVANIZATOR.

Galvanizarea - este un proces tehnologic de acoperire a suprafețelor cu metale care se desfășoară la cele mai înalte standarde, fără a avea impact asupra mediului de lucru sau a mediului înconjurător.

Această poziție este disponibilă în SIBIU.

Descrierea postului:

  • Operarea liniei automate de galvanizare;
  • Gestionarea și controlul substanțelor chimice;
  • Controlul dispozitivelor auxiliare procesului de galvanizare și menținerea lor în parametri;
  • Testarea produselor rezultate în urma procesului tehnologic;
  • Coordonarea operatorilor liniei de galvanizare;
  • Crearea și dezvoltarea unei secții de Galvanizare în Sibiu;
  • Controlul documentației aplicată în procesul de galvanizare;
  • Suport la transferul de know-how și a întregii tehnologii de la ODU Mühldorf în ODU România.

Cerinţe:

  • Absolvent de minim studii medii;
  • Experința pe post similar minim un an;
  • Competențe de specialitate: chimie, galvanizare;
  • Cunoștințe de operare PC, Microsoft Office (Word, Excel);
  • Cunoştinţe limba engleză nivel mediu, limba germană constituie avantaj;
  • Persoană responsabilă dinamică, stabilă, punctuală, sociabilă și dornică de integrare într-un colectiv tânăr și dinamic.

Beneficii:

  • Posibilitatea de a avansa ca și team leader;
  • Acces la programe de dezvoltare profesională;
  • Sistem de compensare a ideilor de îmbunătățire;
  • Pachet de beneficii non-financiare;
  • Oportunitatea de a lucra într-un mediu plăcut, cu un colectiv tânăr şi ambiţios;
  • Dobândire de experiență internațională în cadrul companieii ODU Mühldorf din Germania.

Dacă ești interesat și vrei să faci parte din echipa de succes ODU Romania Manufacturing, așteptăm CV–ul şi scrisoarea de intenţie la adresa: recrutare@odu-romania.ro.

Pentru informatii suplimentare: 0742.187.173.

Persoană de contact
Daniela Nica

Team Leader Recruiting & Training

Număr de telefon