Devino parte a grupului ODU!

LUCRĂTOR GESTIONAR

ODU România Manufacturing este o importantă firmă cu capital străin, din industria electrică și electrotehnică din România, furnizor de conectică de cea mai înaltă calitate pe piața tehnologiei medicale, a telefoniei mobile și telecomunicațiilor, electronică și automatică industrială, industrie auto, tehnologie de măsurare și testare. În afara centrului principal din Germania, ODU are filiale în întreaga lume (USA, Marea Britanie, Franța, Suedia, China), iar în România a fost înființată în anul 2006.

Suntem în căutarea unui candidat pentru poziția de LUCRĂTOR GESTIONAR.

Această poziție este disponibilă în SIBIU.

Descrierea postului:

  • Utilizează eficient spațiul de depozitare a mărfurilor;
  • Urmărește ambalarea produselor conform cerințelor de la client;
  • Asigură mișcarea stocurilor (transferuri de material, request de material, etc);
  • Participă activ la inventarul stocului de marfă;
  • Raportează superiorului ierarhic orice neconcordanță între stocul fizic și cel scriptic;
  • Oferă informații despre stocuri;
  • Respectă legislația de gestiune a stocurilor;
  • Pregătește paleții cu marfă pentru livrarea către client;
  • Ambalează corspunzător și securizează marfa în vederea livrării;
  • Stochează, comisionează și realizează transportul intern al mărfii;
  • Verifică starea camionului conform formularului stabilit;
  • Realizează încărcarea/descărcarea mărfii în condiții de siguranță;
  • Nivelarea livrărilor zilnice (încărcare max/sprinter);
  • Completează diagrama de transport și ambalajele cu export Dunkel;
  • Transmite informațiile și documentele către superiorul ierarhic în timp optim;
  • Informează superiorul ierarhic cu privire la necearul ambalajelor de carton pentru realizarea comenzii necesare;
  • Îndeplinirea obiectivelor individuale de echipă;
  • Îndeplinirea la timp întocmai a sarcinilor specific trasate sau stabilite de superiorul ierarhic;
  • Realizează curățenia la locul de muncă respectând planul de curățenie (utilaj, zonă liberă depozit, zonă exterioară deșeuri) specific zonei de lucru;

Cerinţe:

  • Absolvent de studii medii;
  • Experința pe post sau pe un post similar;
  • Cunoștințe de operare PC, Microsoft Office (Word, Excel), Scanner;
  • Competenţe de specialitate: manevrarea utilajului VNA sau stivuitor, a transpaletului manual și electric;
  • Persoană dinamică, stabilă, punctuală, sociabilă și dornică de integrare într-un colectiv tânăr și dinamic;
  • Abilitatea de a comunica eficient atât cu colegii cât şi cu superiorii;
  • Asumarea responsabilităţii/ proactivă;
  • Flexibilitate într-un context în schimbare continuă;
  • Capacitatea de muncă în echipă.

Beneficii:

  • Acces la programe de dezvoltare profesională;
  • Sistem de compensare a ideilor de îmbunătățire;
  • Oportunitatea de a lucra într-un mediu plăcut, cu un colectiv tânăr şi ambiţios;
  • Pachet de beneficii non-financiare (reduceri/gratuități la servicii medicale, sală de sport).

Dacă ești interesat și vrei să faci parte din echipa de succes ODU Romania Manufacturing, așteptăm CV–ul la adresa: recrutare@odu-romania.ro.

Pentru informatii suplimentare: 0742.187.173.

Persoană de contact
Daniela Nica

Team Leader Recruiting & Training

Număr de telefon