Devino parte a grupului ODU!

PLANIFICATOR PRODUCȚIE

ODU România Manufacturing este o importantă firmă cu capital străin, din industria electrică și electrotehnică din România, furnizor de conectică de cea mai înaltă calitate pe piața tehnologiei medicale, a telefoniei mobile și telecomunicațiilor, electronică și automatică industrială, industrie auto, tehnologie de măsurare și testare. În afara centrului principal din Germania, ODU are filiale în întreaga lume (USA, Marea Britanie, Franța, Suedia, China), iar în România a fost înființată în anul 2006.

Suntem în căutarea unui candidat pentru poziția de PLANIFICATOR PRODUCȚIE.

Această poziție este disponibilă în SIBIU.

Descrierea postului:

  • Operează în sistem ERP tranzacțiile de care este responsabil, conform procedurilor și instrucțiunilor de lucru;
  • Planifică comenzile de producție conform termenelor cerute de client, ținând cont de capacitatea personalului și disponibilitatea materialelor;
  • Replanificarea comenzilor de producție dacă clientul solicită modificări ale termenelor sau cantităților;
  • Informează Head of Production și Team Leader Planning, MMS, Cable, Connector Assembly în cazul în care aceste modificări influențează comenzile aflate deja în producție;
  • Informează Head of Production și Team Leader Planning, MMS, Cable, Connector Assembly în cazul în care există comenzi care trebuie prelucrate urgent sau necesită alocarea unei capacități suplimentare de personal;
  • Administrează produsele finite pentru care este disponent în privința stocurilor, rulajelor;
  • Monitorizează realizarea comenzilor de producție conform planificării, participă activ la ședințe Monitorizează volumul de lucru pentru zona de produse administrative, nivelează capacitățile;
  • Participă activ și inițiază acțiuni pentru atingerea obiectivelor setate (backlog, workload, rotație stocuri);
  • Colaborează cu Departamentul SCM RO și DE și furnizează informații legate de necesarul de materie primă pentru propunerile de comenzi de producție sau pentru comenzile de producție;
  • Oferă suport și altor departamente, planifică comenzile speciale (mostre, teste, reparații, etc);
  • Furnizează managementului informațiile în timp util în vederea luării deciziilor strategice;
  • Se implică activ în procesul IDM și în alte proiecte cu scopul de a îmbunătăți procesele existente;
  • Realizează și alte actvități, sarcini și responsabilități pe linie profesională care îi vor fi comunicate  de către superiorul direct și care nu sunt expres prevăzute în prezenta fișă a postului.

Cerinţe:

  • Absolvent studii medii (minim 12 clase)
  • Experienţa relevanta pe post: pozitie similara
  • Cunoștințe de operare PC, Microsoft Office (Word, Excel mediu), SAP;
  • Cunoștințe de limba Engleză nivel B2
  • Abilități de comunicare, lucru în echipă, dornic să învețe lucruri noi, flexibilitate, seriozitate, disciplină și organizare, orientat spre atingerea obiectivelor, obișnuit să lucreze cu termene strânse.

Beneficii:

  • Acces la programe de dezvoltare profesională;
  • Sistem de compensare a ideilor de îmbunătățire;
  • Oportunitatea de a lucra într-un mediu plăcut, cu un colectiv tânăr şi ambiţios;
  • Pachet de beneficii financiare si non-financiare.

Dacă ești interesat și vrei să faci parte din echipa de succes ODU Romania Manufacturing, așteptăm    CV–ul la adresa: recrutare@odu-romania.ro.

Pentru informatii suplimentare: 0742.187.173.

Persoană de contact
Daniela Nica

Team Leader Recruiting & Training

Număr de telefon